Düş Kapanı Dreamcatcher

Tanrının Gözü yada bir diğer ismiyle Rüya Kapanı..

Kadim Kızılderililerin özellikle yeni doğmuş bebeklerini kötü ruhlardan korumak için yatak başlarına yerleştirdikleri bir nevi muska..

Rivayete göre İktomi fiziksel formunu örümceğe dönüştürerek bir şamanın rüyasına girmiş. Şamanın söğüt ağacından yapılma çemberini almış ve ağ örmeye başlamış. Örerkende dünyada iyi ve kötü ruhların birlikte var olduğunu bu sekiz kollu kapanın arzularını ve isteklerini tutacağını , karanlık düşünceleri kovacağını söylemiş. O günden bu güne kötücül rüyaları , karanlık kabusları kovduğuna inanılmaktadır.

Ben kendi rüya kapanlarımı yaparken geleceksel  kızılderi öğelerinin yanına günümüz tüketim toplumunu simgeleyen geri dönüşüme uygun yöresel malzeme kullanıyorum . Şile bezi ve türlü çaputla bezeyip , ormanlarımızdan topladığım kuş tüyleri ile harmanlıyorum.

Sipariş vermek isterseniz mesaj atmanız kafi.

Sayfamda yayınladığım objeleri satın almak için bana mesaj atabilir ya da sayfanın altına size ulaşabileceğim iletişim bilgilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz  (:

 

Dreamcatcher düş kapanı rüya kapani

Dreamcatcher düş kapanı rüya kapani

Dreamcatcher düş kapanı rüya kapani

Dreamcatcher düş kapanı rüya kapani

 

2 Comments

  • Merhaba dream catcherlarınızı çok beğendim. Fiyat ve teslim süresi hakkında bilgi almak istiyorum, teşekkürler iyi çalışmalar :)